ZŠ Bezručova

Bezručova 1468, 500 02 Hradec Králové

|

XX. Hradecké sportovní hry

Dne 8. 6. 2022 se konaly pod záštitou města Hradce Králové XX. Hradecké sportovní hry mládeže v atletice, kterých se zúčastnilo 17 škol. Naši atleti soutěžili ve čtyřech kategoriích a po vynikajících výkonech získali medaile ve většině disciplín. Pojďme si úspěchy našich sportovců připomenout.

Celkově skončila ZŠ Bezručova na krásném 3.místě a získala po zásluze bronzovou medaili, porazili je pouze atleti ze ZŠ Kukleny a vítězství si odnesla sportovní škola ZŠ Štefcova. Další bronzové medaile si vybojovaly mladší i starší žákyně a starší žáci.

Vynikajících úspěchů jsme dosáhli i v jednotlivých disciplínách, zlatou medaili získali Tomáš Pašek (7,59) a Dominika Pencáková (8,54) v běhu na 60 m, Monika Podlešáková v běhu na 800 m (2:32,25), Robert Němec v běhu na 1500 m (4:35,99), Martina Čechová ve skoku dalekém (469 cm) a Adéla Fantová v hodu kriketovým míčkem (44,55 m).

Sbírku rozšířili svými výkony i Adam Pecina v běhu na 150 m (17,72), dále štafety 4x60 m mladších žákyň ve složení Svobodová, Zemanová, Filipová, Pencáková (33,13) a starších žáků ve složení Jareš, Tužil, Pašek, Pecina (30,26), kteří si odnesli stříbrné medaile.

Dalších úspěchů dosáhli a bronzové medaile vybojovali Štěpán Kubeš v hodu kriketovým míčkem výkonem 53,14 m, Jasmína Svobodová v běhu na 150 m (21,46) a štafeta starších žákyň ve složení Čechová, Jagerová, Dusová, Podlešáková (32,70).

Bronzová medaile unikla o vlásek Anitce Vondruškové ve skoku vysokém, Terezce Vojáčkové v běhu na 800 m, Tomáši Vojáčkovi v běhu na 800 m a štafetě mladších žáků, všichni skončili na pěkném 4. místě.

Všem našim atletů blahopřejeme ke skvělým výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.