ZŠ Bezručova

Bezručova 1468, 500 02 Hradec Králové

|

Atletika

Minulý týden se naši žáci zúčastnili několika atletických závodů a dosáhli skvělých výsledků.

Okresní finále atletického čtyřboje kategorie III. a IV. se uskutečnilo v úterý 3. 5. a v pátek 6. 5. 2022 na ZŠ Štefcova. Naši atleti si vedli výborně, děvčata obou kategorií získala stříbrné medaile, starší chlapci bronzové a mladší chlapci obsadili hezké 5.místo.

O pár dní později se uskutečnilo Okresní finále Poháru Českého rozhlasu v atletickém areálu Sokola Hradec Králové. V úterý 10. 5. soutěžila starší děvčata, která svými vynikajícími a vyrovnanými výkony vybojovala mezi hradeckými školami 3. místo. Děvčatům se vydařila hned úvodní velmi náročná disciplína štafeta 4 x 60 m, kde po perfektním sprintu a bezchybné předávce skončila na druhém místě, další skvělá umístění získala např. i ve skoku vysokém, kde suverénně zvítězila Anita Vondrušková výkonem 150 cm a na třetím místě skončila Monika Podlešáková výkonem 142 cm, ve skoku dalekém vybojovala svým skokem 455 cm Martina Čechová 3. místo a stejného umístění dosáhla v běhu na 800 m i Monika Podlešáková.

Ve stejný den soutěžili i starší chlapci, kteří obsadili mezi hradeckými školami 7. místo. Skvělých výsledků dosáhl Tomáš Pašek, který získal hned dvě 1. místa ve vrhu koulí výkonem 11,40 m a v běhu na 60 m, další 1. místo v běhu na 1500 m si vybojoval časem 4:33 Robert Němec.

Ve středu 11. 5. 2022 bojovali o Pohár Českého rozhlasu mladší chlapci a děvčata. Děvčata v této soutěži získala stříbrné medaile a chlapci obsadili hezké 8. místo.

Všem atletům děkujeme za skvělé výkony a vzornou reprezentaci naší školy.