ZŠ Bezručova

Bezručova 1468, 500 02 Hradec Králové

|

Dílny na Bezručce

Škola byla otevřena v roce 1973, od té doby vyučujeme bez jediného přerušení práci v dílnách. Na rozdíl od ostatních škol jsme ani jednou nezapochybovali o správnosti rozvíjet manuální dovednosti dětí. Základy praktických činností v dílnách projdou všichni žáci - i žákyně školy. Více ve fotogalerii.

Výukou ve školní dílně projdou všechny děti druhého stupně, vždy tři čtvrtletí chlapci, poté se vystřídají s děvčaty a chlapci si dva měsíce ověřují, jaké by to bylo, kdyby se měli sami uživit, no a děvčata zase, co všechno se dá v domácích podmínkách vyrobit :). Pracujeme s klasickými materiály - dřevem, kovy i plasty, výrobky se ale snažíme neustále obměňovat..

Skladbu výrobků tak inovujeme s ohledem na dostupné moderní materiály a postupy, mezi naše nové výrobky tak patří pastičkomobil - autíčko poháněné pružinou pastičky na myši, házedlo z houževnatého polystyrénu, formule, klasické otvíráky na lahve, ale i dřevěné mašinky, které používáme jako dárky pro budoucí prvňáčky.

Děti podle možností také seznamujeme a pod dohledem zkušených "dílnařů" necháváme pracovat s moderním ručním elektrickým nářadím. Některé díly výrobků nebo přípravky pro vrtání atd. zároveň tiskneme na školní 3D tiskárně.

Chlapcům z devátého ročníku se také snažíme alespoň v několika hodinách představit pomocí stavebnic moderní elektronické polovodičové prvky.

Všichni se moc těšíme na plánovanou generální rekonstrukci dílen, kterou nám v nejbližších letech přislíbil náš zřizovatel - Statutární město HK.

Kalendář akcí

Meteo stanice

Aktuální teplota: 26,8 °C
Tlak vzduchu: 1018,22
Rychlost větru: 0,4 m/s
Data v čase: 12:10:24,
dne 16.08.18

Rozvrh hodin a Suplování

Měsíční plán akcí

Jídelní lístek

QR kód do mobilu

Odkaz na starý web

Najdete nás na Facebooku

Školní pošta a úložiště dokumentů

progeCAD Professional

Používáme progeCAD Professional od SoliCAD.com

více informací zde...

Evropský sociální fond

 

Škola je zapojená do projektů ESF - Investice do rozvoje vzdělání.

Ocenění scio.cz

Naše škola má ve svých řadách žáka, který dosáhl výborného výsledku v testování.

více informací zde...

Zelená škola

Škola je zapojena do projektu recyklace elektroodpadu ve školách – Zelená škola

více informací zde...

HKFree

Děkujeme občanskému sdružení HKFree, které naši školu bezplatně připojilo kvalitní linkou do sítě internet.

více informací zde...