ZŠ Bezručova

Bezručova 1468, 500 02 Hradec Králové

|

Školní meteostanice

Na naší škole od března 2012 funguje školní meteostanice s výstupem na webové stránky školy. Vzhledem ke spolehlivosti a atraktivitě dat z centra Hradce Králové přebírá naše data pro svoje webové stránky i mobilní aplikaci známý server In-Počasí.

Stanice typu Davis Vantage Pro2 posílá každé 2 minuty data na do počítače na chodbě školy vedle učebny 39, ten  aktuální meteorologické informace odesílá na web školy - konkrétně na www.bezrucka.cz/meteo.

Webové stránky školní meteostanice kromě aktuálních dat také ukazují hodnoty předchozího dne, historii ulplynulého měsíce a roku. V sekci "historie dat" také zobrazují kompletní historii celkem 19-ti veličin buď přímo měřených naší stanicí nebo vypočtených na základě těchto hodnot. Historie je zobrazována od 23.3.2012, kdy byla stanice poprvé uvedena do provozu v atriu školy, na definitivním stanovišti je meteostanice od 4. dubna 2012.

Řádek s odkazy ve spodní části všech stránek meteowebu obsahuje odkazy na časosběrná videa - rychlý přehled počasí, jak ho v pravidelných intervalech 5 minut zachycuje naše webkamera. Je zde ke stažení vždy přehled za předchozí den a za aktuální den od půlnoci do poslední celé hodiny. Rozlišení kamery i její nasměrování zcela vylučuje jakoukoliv identifikaci osob, kamera nepořizuje trvalý záznam, ale pouze jednotlivé snímky.

Na našich stránkách si můžete stáhnout dokument, který popisuje použitou meteostanici a dále srozumitelně vysvětluje všechny veličiny, které stanice přímo měří nebo je na základě těchto hodnot vypočítává. Dokument pdf můžete stáhnout zde.

Kalendář akcí

Meteo stanice

Aktuální teplota: 0,0 °C
Tlak vzduchu: 0,00
Rychlost větru: 0,0 m/s
Data v čase: 14:03:39,
dne 16.12.20

Podpora duševního zdraví

Ve spolupráci s Ped-psych. poradnou jsme zapojeni do projektu na podporu duševního zdraví žáků a pedagogů, který je financován z norských fondů.

více informací zde...

progeCAD Professional

Používáme progeCAD Professional od SoliCAD.com

více informací zde...

Evropský sociální fond

 

Škola je zapojená do projektů ESF - Investice do rozvoje vzdělání.

Ocenění scio.cz

Naše škola má ve svých řadách žáka, který dosáhl výborného výsledku v testování.

více informací zde...

Zelená škola

Škola je zapojena do projektu recyklace elektroodpadu ve školách – Zelená škola

více informací zde...

HKFree

Děkujeme občanskému sdružení HKFree, které naši školu bezplatně připojilo kvalitní linkou do sítě internet.

více informací zde...