ZŠ Bezručova

Bezručova 1468, 500 02 Hradec Králové

|

9.C v zákulisí divadla

Zážitky z divadla:

Petr

Ve středu 14. února jsme šli do zákulisí divadla Besedy, které těsně sousedí s Klicperovým divadlem. Moc jsem si to užil. S průvodci jsme prošli přístupné i nepřístupné místnosti pro veřejnost. Byli jsme se podívat v maskérnách herců, ve skladě rekvizit, na hlavním jevišti, které jsme si prohlédli jak dole z hlediště, tak nahoře z místnosti osvětlovačů. Dokonce jsme prolezli i kotelnu, místnost s šaty z různých představení. Viděli jsme toho tolik, a sami jsme si dokonce mohli vyzkoušet i pár masek a kostýmů.

Vojta V.

V divadle jsem samozřejmě už byl, ale ne v zákulisí, a tak to pro mě bylo zajímavé. Se třídou jsme se podívali na nějaké masky, kostýmy a samozřejmě také do zákulisí jako takového. Nechyběl ani výklad, který nám výstižně popsal co a jak funguje.

Vendy

Provázeli nás zde herci, kteří nám vysvětlili, jak taková divadelní hra funguje, ukázali nám, kde se všichni připravují a jak takové zkoušky probíhají. Řekli nám trochu o historii divadla a jak se postupně vyvíjelo. Také nám ukázali různé masky, které používají, a kostýmy, o jejichž výrobě jsme se také spoustu dozvěděli. Exkurze mě bavila a rozhodně bych ji doporučila.

Gabča

Nahlédli jsme za oponu a navštívili jsme například šatny herců, jeviště a viděli jsme i různé kostýmy a k tomu všemu nechyběl ani výklad k danému tématu.

Kája

Dozvěděli jsme se, jak vše funguje, vstoupili jsme na jeviště, prohlédli jsme si celou budovu, a dokonce jsme se mohli podívat na místa, na která se normálně nesmí. Akce se mi moc líbila a určitě bych se někdy ráda přišla podívat na nějaké představení.

Marek

S naší třídou jsme měli možnost prozkoumat zákulisí Klicperova divadla. Celá návštěva byla strukturována do tří částí. První část se zaměřovala na kostýmy a práci maskérů. Druhá část zahrnovala prohlídku všech koutů divadelního prostoru. Třetí částí bylo zkoušení různých kostýmů, do kterých jsme se všichni oblékli. Po této záživné zkušenosti jsme se vrátili zpět do školy.

Kalendář akcí

Meteo stanice

Aktuální teplota: 27,2 °C
Tlak vzduchu: 1013,92
Rychlost větru: 0,0 m/s
Data v čase: 16:16:02,
dne 13.09.23

Podpora duševního zdraví

Ve spolupráci s Ped-psych. poradnou jsme zapojeni do projektu na podporu duševního zdraví žáků a pedagogů, který je financován z norských fondů.

více informací zde...

progeCAD Professional

Používáme progeCAD Professional od SoliCAD.com

více informací zde...

Evropský sociální fond

 

Škola je zapojená do projektů ESF - Investice do rozvoje vzdělání.

Ocenění scio.cz

Naše škola má ve svých řadách žáka, který dosáhl výborného výsledku v testování.

více informací zde...

Zelená škola

Škola je zapojena do projektu recyklace elektroodpadu ve školách – Zelená škola

více informací zde...

HKFree

Děkujeme občanskému sdružení HKFree, které naši školu bezplatně připojilo kvalitní linkou do sítě internet.

více informací zde...